Sevgili Meslektaşlarım

Temelini 2015 yılı başlarında attığımız değerli taş laboratuvarı projemiz GLT, 2 Haziran 2016’da siz değerli üyelerimiz ve nihai tüketiciler de olmak üzere tüm sektörün hizmetine açıldı. Laboratuvarımızda hem değerli taşlar ve mücevhere İKO güvencesinde uzman gemologlar tarafından sertifikasyon hizmeti vermekte, hem de satın aldığı mücevhere sertifika düzenlemek isteyen nihai tüketiciler de bu hizmetten faydalanabilmektedir.

Ayrıca Pırlanta Derecelendirme Eğitimi ve Renkli Taş Eğitimi ile hem sektör profesyonellerine hem de bu konuda eğitim almak isteyenlere uluslararası literatüre uygun e-Devlet onaylı eğitim sertifikası vermektedir.

Gelişmiş teknik cihazları ve uzman gemologlarıyla size hizmet etmeye hazırız. Taşlarınıza ve mücevherlerinize uygun fiyatlarla sertifika almak için size kendi laboratuarımıza bekliyoruz.

Türkiye Gemoloji Laboratuvarı’nın (GLT), özellikle son yıllarda çıkış trendi içerisine giren mücevher sektörüne sahip olduğu TS EN ISO/IEC 17025 Akreditasyonu ile yeni bir soluk getireceğini ve ülkemizde sertifikasyon konusunda önemli bir boşluğu dolduracağına inanıyoruz. 


Mustafa ATAYIK

Yönetim Kurulu Başkanı